piątek, 5 września 2014

Jeansowa spódnica z koła

Co tu dużo pisać - spódnica z koła.

Materiał to jeans, który rok temu miał być spodniami, przeleżał się i został nareszcie uwolniony! 

W sieci jest multum tutoriali, które różnymi metodami podpowiadają, jak skonstruować wykrój i uszyć. Do szycia, a przede wszystkim do poznania tajników paska, skorzystałam z tego, bo obrazkowe poradniki Eti są de best! Pojemną kosmetyczkę też szyłam na podstawie ich tutka.
Do samych obliczeń i konstrukcji wykorzystałam Lolę Joo :-)

Tym razem nie pokusiłam się o kieszenie, bo zamek wszyłam z boku, a poza tym chciałam mieć tę spódnicę na już, a nie mordować się z upakowaniem wszystkiego w jednym szwie.

I była gotowa rzeczywiście ekspresowo, pomijając oczywiście czas na wiszenie. Chciałam zdążyć na imieniny kuzynki, albowiem za punkt honoru postawiłam sobie na każdym rodzinnym spotkaniu występować w czymś nowym uszytym przez siebie.

Dół obleciałam lamówką, bo podkładanie grubego jeansu po okręgu przekraczało moje możliwości, a lamówkę mam już obcykaną.
 
Pierwotna długość była w kolano, ale czułam się jak przaśna dziołcha z niewymownie rozłożystym siedzeniem, więc niewiele myśląc, nazajutrz po imprezie urżnęłam i oblamowałam jeszcze raz. Razem 7 m. Za drugim podejściem musiałam się posiłkować wspomagaczem ;-) 

Nie macie już dość moich lamówek? Ja trochę mam, ale co poradzę, że to super sposób na wykończenie ;-)

Gdyby ktoś szukał innych tutoriali na spódnicę z koła, to proszę :-)

Purpleorchid
Szycie Honoraty
Jakuszyć
Papavero
Monikowo
Utkani
O-rety
Shallow Empty Love

Tu znajdziecie dyskusję o szyciu i podkładaniu dołu oraz wiele cennych porad i kruczków.